Upadłość Bez Tajemnic

Brak zdolności kredytowej

Problemy z uzyskaniem pożyczki lub kredytu ze względu na negatywną historię kredytową lub brak zdolności kredytowej. W skrócie mówiąc, brak zdolności kredytowej, które mogłaby pomóc Ci w regulacji zobowiązań i wyjściem na prostą, jest możliwą przyczyną w ramach której możesz wnioskować o upadłość konsumencką.

Sąd Rejonowy w Gdańsku, Wydział I Cywilny

ul. Nowe Ogrody 30/34

80-803 Gdańsk

Szanowny Panie Sędzio,

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Imię i nazwisko: ……………………………..

Adres: ……………………………..

PESEL: ……………………………..

Pragnę przekazać Pana Sędziemu swój wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe (Dz.U. 2003 nr 60 poz. 535 z późn. zm.).

Przyczyna: Problemy z uzyskaniem pożyczki lub kredytu ze względu na negatywną historię kredytową lub brak zdolności kredytowej.

Drogi Sędzio, przekazuję Ci moje serce wraz z tym wnioskiem. W życiu popełniłem wiele błędów, ale teraz stałem się ofiarą swojego niefortunnego położenia finansowego. Próbowałem wydostać się z przepaści, szukając ratunku w pożyczkach i kredytach, lecz banki odwróciły ode mnie swoje twarze.

Wiesz Sędzio, jak to jest z tymi kredytami… raz się weźmiesz, a potem jak to mówią – wpadasz w sidła. Z każdą ratą coraz większe długi, a dług, jak przysłowiowy pociąg, ciężko zatrzymać, gdy już się rozpędzi. Oto moje utrapienie, Sędzio.

Podstawa prawna: art. 492 ustawy Prawo upadłościowe.

Próbuję znaleźć ratunek, ale u bram banków spotyka mnie tylko zawód. Moje nazwisko pisane czarnym atramentem na listach dłużników, każda próba to na próżno. Banki zdradliwe, niby pomocne, a jednak w mym przypadku – bezlitosne. Wierzyciele się upominają, a ja niczym topielec tonę w morzu zobowiązań.

Proszę Sędzio, daj mi szansę na nowe życie, bez tego bagażu długów. Chciałbym stanąć na własnych nogach, uwolnić się od kajdan, które długi na moje ręce narzuciły. Proszę Cię, ogłoś upadłość konsumencką, bym mógł zacząć od nowa, jak człowiek, który kiedyś był.

Z pokorą i nadzieją przekazuję Ci ten wniosek, niech los okaże się łaskawy. Pragnę nowego rozdziału w życiu, bez lęku, by co miesiąc spotykać się z kolejnym długiem. Chciałbym otrzymać drugą szansę, by już bez błędów kroczyć przez życie. Wiem, że przede mną wiele trudności, ale jestem gotów, by je pokonać. Wierzę, że razem z upadłością konsumencką przyjdzie lepsze jutro, a długów smutek stanie się tylko przeszłością.

Szanowny Panie Sędzio, zdaję sobie sprawę, że upadłość konsumencka to nie prezent, ale zobowiązanie do uczciwej współpracy z syndykiem oraz wierzycielami. Oto moja obietnica, że będę trzymał się wszystkich wymogów i nakazów, jakie wynikną z procesu upadłości.

Mam nadzieję, że Pana Sędziego dotknie moja historia i da mi szansę na rozwiązanie moich problemów finansowych. Pragnę uwolnić się od klątwy niewypłacalności, by móc spokojnie patrzeć w przyszłość. Sądzę, że upadłość konsumencka to ostatni ratunek, który może przywrócić równowagę w moim życiu.

W oczekiwaniu na wyrozumiałość i sprawiedliwą decyzję, proszę o uwzględnienie mojego wniosku i pozostaję z szacunkiem.

Data: ……………………………..

Podpis wnioskującego: ……………………………..

W załączniku znajdą Państwo odpowiednią dokumentację oraz dowody mojej niewypłacalności. Pragnę się upewnić, że wszystkie informacje zostaną przez Państwa przeanalizowane i docenione. Moje życie zostało zmienione przez moją sytuację finansową, a teraz zwracam się do Państwa z prośbą o uwolnienie od tego ciężaru.

Pobierz wzór w dokumencie do druku:

Lub uzupełnij formularz oddłużeniowy
Sprawdzimy, ile długów możemy umorzyć!

Scroll to Top