Upadłość Bez Tajemnic

Kredyt konsolidacyjny a długi

Problemy z uzyskaniem pożyczki konsolidacyjnej, która pozwoliłaby na połączenie różnych zobowiązań w jedno, łatwiejsze do spłaty. Jeżeli nie mogłeś/mogłaś uzyskać kredytu konsolidacyjnego, który pomógłby w regulacji zadłużeń, a przez to masz jeszcze gorszą sytuację, to wzór dla Ciebie.

Sąd Rejonowy we Wrocławiu

Wydział VIII Cywilny

ul. Sądowa 45

50-920 Wrocław

Data: 10 kwietnia 2023 r.

Dłużnik:

Jan Kowalski

ul. Przykładowa 5

53-456 Wrocław

PESEL: 12345678910

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej na podstawie art. 490 i nast. ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 892)

Drogi Panie Sędzio,

Ja, Jan Kowalski, mieszkaniec Wrocławia, składam ten wniosek z pewnym poczuciem ulgi. W końcu mogę napisać o swojej historii, o problemach, które doprowadziły mnie do upadłości. Przepraszam za nieformalny język, ale to opowieść o ludziach, o wyborach i błędach, a nie suchy tekst z paragrafami.

Zacząłem się zadłużać, gdy jeszcze wszystko szło dobrze. Kredyt hipoteczny, potem na samochód, wreszcie – mały kredyt na wakacje. Dłużnik – to ja, krok po kroku, zdecydowałem się na te zobowiązania. Chciałem tylko żyć na miarę swoich marzeń.

Wszystko się zmieniło, gdy straciłem pracę. Na początku myślałem, że szybko znajdę nową, ale życie pisze własne scenariusze. Z każdym dniem odkładania spłaty coraz bardziej pogrążałem się w długach. Wierzyłem jednak, że jestem w stanie odwrócić bieg wydarzeń. Zgłosiłem się do banku, który przyjął mnie z uśmiechem, kiedy brałem kredyt, ale teraz tylko wzruszył ramionami.

Wprowadźmy pożyczkę konsolidacyjną – pomyślałem. Złapmy wszystkie długi, zamknijmy je w jednym worku, z łatwiejszym terminem spłaty. Banki jednak nie były tak chętne do pomocy. Moje błędy, brak pracy i historia długów przekreśliły szansę na konsolidację.

Art. 490 ustawy Prawo upadłościowe mówi, że mogę prosić o upadłość konsumencką, jeśli nie jestem w stanie spłacić długów. Czy ja, Jan Kowalski, nie potrafię tego zrobić? Niestety, w tej chwili nie.

Proszę Pana, aby rozważył mój wniosek o ogłoszenie upadłości. Jestem gotów na konsekwencje, na spłatę zobowiązań w ramach mojej aktualnej sytuacji.

Wiem, że zgodnie z art. 492 ustawy Prawo upadłościowe sąd może uznać mój wniosek za uzasadniony, jeśli stwierdzi, że moje długi wynikają z przyczyn niezależnych ode mnie. Wiem też, że nie jestem bez winy – ale trudności w uzyskaniu pożyczki konsolidacyjnej, które pozwoliłyby mi uporządkować zobowiązania, są nie do przeskoczenia.

Ogłoszenie upadłości to nie jest kres mojej walki z długami. Wręcz przeciwnie, to nowy etap, czas na ponowne przemyślenie i nową strategię. Wierzę, że gdy Pana Sędzia wyda postanowienie o ogłoszeniu upadłości, będę mógł stawić czoło swoim problemom z odnowioną siłą.

Nie chcę tego robić sam. Zgadzam się na współpracę z syndykiem, który zostanie wyznaczony przez sąd. Razem będziemy walczyć, aby wyjść na prostą. Szanowny Sędzio, moje zobowiązania są dla mnie lekcją pokory. Dziś przed Panem stoję pokonany, ale gotowy na nowe wyzwania.

Będę wdzięczny za możliwość realizacji planu spłaty zobowiązań. Mam nadzieję, że sąd znajdzie sposób, aby uwzględnić moje obecne możliwości finansowe i pomoże mi pokonać problemy, które mnie dopadły.

Drogi Panie Sędzio, życie bywa nieprzewidywalne. Raz jesteśmy na szczycie, innym razem na dnie. Chciałbym prosić Pana o zrozumienie i wyrozumiałość. Myślę, że moja opowieść może być ostrzeżeniem dla innych, którzy znajdą się w podobnej sytuacji.

W związku z powyższym, uprzejmie proszę:

  • O rozpatrzenie mojego wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej;
  • O wyznaczenie terminu rozprawy;
  • O ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jeżeli zostaną spełnione przesłanki określone w przepisach prawa upadłościowego;
  • O wydanie postanowienia o zatwierdzeniu planu spłaty zobowiązań oraz o umorzeniu części zobowiązań, które nie zostały objęte planem spłaty.

Z całego serca dziękuję za poświęcony czas i uwagę. Z nadzieją czekam na sprawiedliwe rozstrzygnięcie mojego wniosku.

Z szacunkiem,

Jan Kowalski

Pobierz wzór w dokumencie do druku:

Lub uzupełnij formularz oddłużeniowy
Sprawdzimy, ile długów możemy umorzyć!

Scroll to Top