Upadłość Bez Tajemnic

Kiedy warto skorzystać z upadłości konsumenckiej?

Kiedy warto skorzystać z upadłości konsumenckiej?

Kiedy zadłużenie osiągnie niekontrolowany poziom, upadłość konsumencka może okazać się jedyną szansą na wyjście z trudnej sytuacji finansowej. Jednak przed podjęciem decyzji o upadłości konsumenckiej warto rozważyć kilka czynników, które mogą wpłynąć na ostateczną decyzję.

Poniżej przedstawiamy listę sytuacji, w których warto skorzystać z upadłości konsumenckiej:

Zadłużenie przekracza zdolność spłaty – jeśli suma zobowiązań przekracza zdolność spłaty, a wysokość miesięcznych rat przekracza 50% dochodu, warto rozważyć upadłość konsumencką.

Brak możliwości negocjacji z wierzycielami – jeśli nie jest możliwe negocjowanie warunków spłaty długu z wierzycielami, upadłość konsumencka może okazać się jedyną szansą na uregulowanie spraw finansowych.

Groźba egzekucji komorniczej – jeśli wierzyciele grożą egzekucją komorniczą, warto rozważyć złożenie wniosku o upadłość konsumencką, co zablokuje wszelkie działania egzekucyjne.

Brak możliwości regulowania bieżących opłat – jeśli brak możliwości opłacania bieżących rachunków, a kredyty i pożyczki nadal narastają, upadłość konsumencka może pomóc w odzyskaniu stabilności finansowej.

Brak szans na samodzielne uregulowanie spraw finansowych – jeśli pomimo prób samodzielnego uregulowania spraw finansowych, długi ciągle rosną, warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego lub prawnika, aby rozważyć złożenie wniosku o upadłość konsumencką.

Trudna sytuacja życiowa – jeśli problemy finansowe wynikają z trudnej sytuacji życiowej, na przykład utraty pracy, rozwodu czy poważnej choroby, upadłość konsumencka może pomóc w odbudowaniu stabilności finansowej i emocjonalnej.

Paweł Milski z FINTEO podsumowuje upadłość konsumencka to narzędzie, które może pomóc w sytuacjach, gdy zadłużenie przekracza możliwości finansowe i nie ma innych sposobów na jego spłatę. Jeśli otrzymujesz groźby ze strony wierzycieli, masz problemy ze zdrowiem psychicznym związanymi z zadłużeniem lub próby negocjacji okazały się nieskuteczne, warto rozważyć skorzystanie z upadłości konsumenckiej.

Uzupełnij formularz oddłużeniowy
Sprawdzimy ile długów możemy umorzyć!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top