Upadłość Bez Tajemnic

Co to jest upadłość konsumencka i jakie są jej zalety i wady?

Upadłość konsumencka to taki krok, który podejmuje osoba, która ma problemy z długami. Pisząc dokładniej pomaga w umorzeniu nawet 100% zadłużenia danej osoby, pozbywając się przy tym kormonika i innych problemów.

Takie osoby czują się jak małe mrówki, które mają na plecach wielkiego słonia w postaci swoich długów. A co robi mała mrówka, gdy nie może już unieść ciężaru słonia?

Oczywiście, idzie do sędziego i mówi: Panie sędzio, ja już nie daję rady nosić tego wielkiego słonia na swoich barkach. Proszę, pomóż mi się go pozbyć! I wtedy sędzia mówi: Nie martw się, mała mrówko. Ustawimy dla Ciebie specjalną pułapkę, do której wsadzimy tego ciężkiego słonia. A Ty się nie martw, będziesz wolna od jego ciężaru.

Okej, ale teraz na poważnie. Tto proces, w którym osoba, która nie jest w stanie spłacić swoich długów, ubiega się o ochronę przed wierzycielami i możliwość rozpoczęcia od nowa swojego życia finansowego. W ramach tego procesu są podejmowane kroki mające na celu całkowite lub częściowe umorzenie zadłużenia, a także ustalenie planu spłaty długów

W przypadku upadłości konsumenckiej dłużnik zobowiązany jest do złożenia wniosku do sądu o uznanie go za upadłego. W przypadku zatwierdzenia wniosku, dłużnik trafia pod opiekę syndyka, który przeprowadza wstępną analizę sytuacji finansowej osoby zaciągającej długi. Następnie syndyk wraz z dłużnikiem sporządza plan spłaty zobowiązań, który jest przedstawiany wierzycielom.

Paweł Milski z Kancelarii Pomocy Prawnej FINTEO, ekspert w dziedzinie prawa upadłościowego, wypowiada się na temat zalet i wad upadłości konsumenckiej.

Upadłość Konsumencka: Zalety

Upadłość konsumencka umożliwia dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, uregulowanie swojego długu oraz rozpoczęcie nowego życia bez ciągłego obciążenia finansowego – mówi Paweł Milski. 

Daje również szansę wierzycielom na odzyskanie małej części długu, który byłby w innej sytuacji niemożliwy do odzyskania – dodaje ekspert.

W przypadku upadłości konsumenckiej dłużnik nie traci całkowicie kontroli nad swoim życiem finansowym, ponieważ to on razem z syndykiem ustala warunki spłaty zobowiązań – kontynuuje Paweł Milski.

Upadłość Konsumencka: Wady

Jedną z wad upadłości konsumenckiej jest fakt, że proces ten wiąże się z kosztami, które musi ponieść dłużnik – zaznacza Paweł Milski.

Upadłość konsumencka wpływa również na wiarygodność dłużnika, co może przysporzyć mu trudności w przyszłości w uzyskaniu kredytów czy pożyczek – kontynuuje ekspert.

W niektórych przypadkach upadłość konsumencka nie rozwiązuje wszystkich problemów finansowych, a jedynie odracza je na przyszłość – podsumowuje Paweł Milski.

Podsumowując, upadłość konsumencka to rozwiązanie, która daje szansę na umorzenie długów i rozpoczęcie nowego życia.

Uzupełnij formularz oddłużeniowy
Sprawdzimy ile długów możemy umorzyć!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top